انجمن گفتگوی تیم Config Network

بررسی تاریخچه و نسخه های مختلف شیرپوینت SharePoint
آخرین پست 19 فروردین 1395 04:28 ب.ظ بوسیله محمد امین نادری. 2 پاسخ ها.
مناسب چاپ
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
مرتب سازی:
قبلیقبلی بعدیبعدی
شما مجاز به پاسخ به پست نمی باشید.
مولف پیام ها اطلاع رسانی
Ali.Microsoftکاربر آفلاین می باشد
New Member
New Member
Posts:53


--
17 فروردین 1395 09:32 ب.ظ

  درود

  بررسی تاریخچه و نسخه های مختلف شیرپوینت  SharePoint

  محمد امین نادریکاربر آفلاین می باشد
  New Member
  New Member
  Posts:2


  --
  18 فروردین 1395 12:58 ب.ظ
  راهکار های مایکروسافت برای مدیریت جریان اطلاعات در سازمان ها به سال ۱۹۹۷ و اولین نسخه exchange server و outlook برمیگردد که فقط امکان ارتباط از طریق ایمیل را فراهم میکرد. در سال ۱۹۹۸ با ارائه نسخه جدید exchange امکان انتقال اسناد را نیز به کاربران داد. در سال ۲۰۰۰ با امدن exchange server 2000, SQL server 2000 بر روی ویندوز ۲۰۰۰ امکان چت، انتقال مستندات و ایجاد جلسات بین اعضا را فراهم کرد.
  در سال ۲۰۰۱ با ارائه اولین نسخه از شیرپوینت با عنوان Sharepoint Team Services 1.0 وارد بازار نمود. یک ماه بعد یعنی در ماه ژوئن نسخه Sharepoint Portal Server 2001 ارائه شد که ابزاری بود برای اتصال سایتهای ایجاد شده در Team Services.
  دو سال بعد در ماه ژوئن سال ۲۰۰۳ مایکروسافت نسخه ای تازه از محصول Sharepoint را با نام Windows Sharepoint Services 2.0 ارائه نمود. این محصول بعنوان یک ابزار رایگان و بصورت یک قابلیت اضافه توسط Windows Server 2003 به کاربران عرضه شد. در ماه نوامبر سال ۲۰۰۳ نسخه پورتال این ابزار با نام Sharepoint Portal Server 2003 وارد بازار گردید. مایکروسافت در نگارش این ابزارها معماری جدیدی را پیش گرفت. این محصول به تدریج در میان متخصصان و برنامه نویسان جای گرفت و تبدیل به ابزاری محبوب برای ارائه راه حلهای سریع در سازمانها گردید. تا قبل از نوامبر ۲۰۰۶ شنیده ها از نسخه جدید Sharepoint حاکی از تحولی بزرگ بود. افرادی که در برنامه آزمون نسخه جدید این محصول حضور داشنتد در سایتهای مختلف خبر از وجود امکانات جدیدی می دادند که بسیاری از کاربران بی صبرانه در انتظار آنها بودند.
  مایکروسافت محصول(WSS 3.0) Windows Sharepoint Services 3.0 را در ماه نوامبر ۲۰۰۶ ارئه نمود و در ژانویه ۲۰۰۷ نسخه پورتال آن با نام جدید(MOSS 2007) Microsoft Office Sharepoint Server 2007 وارد بازار شد
  پس از ان و در سال ۲۰۱۰ نرم افزار شیرپوینت در سه ویرایش Microsoft SharePoint Foundation 2010 (free) – plus Microsoft SharePoint Server 2010 (commercial extension for Foundation), and SharePoint Enterprise 2010 (commercial extension for Server) ارائه گردید.
  شیرپوینت ۲۰۱۳ در سه نسخه پایه ۲۰۱۳ (SharePoint Foundation 2013) و سرور ۲۰۱۳ استاندارد (SharePoint Server 2013 Standard) و سرور ۲۰۱۳ سازمانی (SharePoint Server 2013 Enterprise) ارائه شد.
  شیرپوینت فاندیشن برای استقرارِ در محل و رایگان به کار گرفته میشه. «on-premises» یا «در محل» یعنی وقتی که می خواهید چیزی رو روی سرورهای خودتون نصب کنید و از خدمات تحت وب (Hosted) شرکت دیگه‌ای استفاده نکنید. در نسخه های قبلی اسم این محصولِ رایگان «سرویس‌های شیرپوینت ویندوز (Windows SharePoint Services)» بود. برای استقرار این ویرایش فقط باید ویندوز سرور داشته باشید. بیشتر امکانات اصلی شیرپوینت در همین ویرایش وجود داره و میشه از اون برای ایجاد سایت‌های اینترنتی و پورتال‌های ساده‌ی داخلی استفاده کرد. میتونید از اینجا (لینک) دانلودش کنید.
  ویرایش‌های استاندارد و سازمانی با پرداخت هزینه در دسترس هستند. البته در ایران به راحتی می تونید لایسنس‌های لو رفته رو پیدا و استفاده کنید. امکانات این نسخه‌ها بیشتره و برای یک پرتال حرفه‌ای، مدیریت اسناد و قابلیت‌های پیشرفته جستجو و خیلی چیزهای دیگه استفاده می‌شوند.
  انشاالله ۲۰۱۶ هم در راهه.
  محمد امین نادریکاربر آفلاین می باشد
  New Member
  New Member
  Posts:2


  --
  19 فروردین 1395 04:28 ب.ظ
  راهکار های مایکروسافت برای مدیریت جریان اطلاعات، هماهنگی تیم های کاری و نظم بخشیدن به تولید، توسعه و نگهداری مستندات در سازمان ها به سال ۱۹۹۷ و اولین نسخه Exchange Server و Outlook برمیگردد که فقط امکان ارتباط از طریق ایمیل را فراهم میکرد. در سال ۱۹۹۸ با ارائه نسخه جدید Exchange Server امکان انتقال اسناد را نیز به کاربران داد. در سال ۲۰۰۰ با آمدن Exchange Server 2000 و SQL Server 2000 بر روی ویندوز ۲۰۰۰ امکان چت، انتقال مستندات و ایجاد جلسات بین اعضا را فراهم کرد.
  در ادامه و با توجه به نیاز سازمان های مختلف، شرکت مایکروسافت در ماه می سال ۲۰۰۱ اولین نسخه از نرم افزار شیرپوینت با عنوان Sharepoint Team Services 1.0 معرفی و وارد بازار نمود. یک ماه بعد یعنی در ماه ژوئن نسخه Sharepoint Portal Server 2001 ارائه شد که ابزاری بود برای اتصال سایتهای ایجاد شده در Team Services.
  این شرکت دو سال بعد در ماه ژوئن سال ۲۰۰۳ مایکروسافت نسخه ای تازه از محصول Sharepoint را با نام Windows Sharepoint Services 2.0 ارائه نمود. این محصول بعنوان یک ابزار رایگان و بصورت یک قابلیت اضافه توسط Windows Server 2003 به کاربران عرضه شد. در ماه نوامبر سال ۲۰۰۳ نسخه پورتال این ابزار با نام Sharepoint Portal Server 2003 وارد بازار گردید. مایکروسافت در نگارش این ابزارها معماری جدیدی را پیش گرفت. این محصول به تدریج در میان متخصصان و برنامه نویسان جای گرفت و تبدیل به ابزاری محبوب برای ارائه راه حلهای سریع در سازمانها گردید. تا قبل از نوامبر ۲۰۰۶ شنیده ها از نسخه جدید Sharepoint حاکی از تحولی بزرگ بود. افرادی که در برنامه آزمون نسخه جدید این محصول حضور داشتند در سایتهای مختلف خبر از وجود امکانات جدیدی می دادند که بسیاری از کاربران بی صبرانه در انتظار آنها بودند.
  مایکروسافت محصول Windows Sharepoint Services 3.0 را در ماه نوامبر ۲۰۰۶ ارئه نمود و در ژانویه ۲۰۰۷ نسخه پورتال آن با نام جدید Microsoft Office Sharepoint Server 2007 وارد بازار شد.
  پس از آن و در سال ۲۰۱۰ نرم افزار شیرپوینت در سه ویرایش Microsoft SharePoint Foundation 2010 (free) و Microsoft SharePoint Server 2010 (commercial extension for Foundation) و SharePoint Enterprise 2010 (commercial extension for Server) ارائه گردید.
  شیرپوینت ۲۰۱۳ در سه نسخه پایه SharePoint Foundation 2013 و SharePoint Server 2013 Standard و SharePoint Server 2013 Enterprise ارائه شد.
  شیرپوینت فاندیشن به صورت محلی و به صورت رایگان بوده و ویرایش‌های استاندارد و سازمانی با پرداخت هزینه در دسترس هستند. امکانات این نسخه‌ها بیشتره و برای یک پرتال حرفه‌ای، مدیریت اسناد و قابلیت‌های پیشرفته جستجو و خیلی چیزهای دیگه استفاده می‌شوند.

  سال 1997 ایده راه حلی جامع جهت هماهنگی تیم های کاری در شرکت ماکروسافت

  می 2001 ارائه نرم افزار Team services 1.0

  ژوئن 2001 ارائه Sharepoint Portal Server 2001

  ژوئن 2003 ارائه نرم افزار Windows Sharepoint services 2.0

  نوامبر 2003 ارائه نرم افزار Sharepoint portal server 2003

  نوامبر 2006 ارائه نرم افزار Sharepoint portal server 3.0(WSS 3.0

  ژانویه 2007 ارائه نرم افزار Microsoft office Sharepoint Server 2007 (MOSS 2007

  سال 2010 ارائه نرم افزار Microsoft SharePoint Foundation 2010 و Microsoft office Sharepoint Server 2010 و Microsoft SharePoint Enterprise 2010

  سال 2013 ارائه نرم افزار Microsoft SharePoint Foundation 2013 و Microsoft SharePoint Server 2013 Standard و Microsoft SharePoint Server 2013 Enterprise
  شما مجاز به پاسخ به پست نمی باشید.