انجمن گفتگوی تیم Config Network

خدمات ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ویژگی های آن
آخرین پست 02 خرداد 1396 03:00 ب.ظ بوسیله irnpco. 0 پاسخ ها.
مناسب چاپ
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
مرتب سازی:
قبلیقبلی بعدیبعدی
شما مجاز به پاسخ به پست نمی باشید.
مولف پیام ها
irnpcoکاربر آفلاین می باشد
New Member
New Member
Posts:1


--
02 خرداد 1396 03:00 ب.ظ
  خدمات ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ویژگی های آن : شناخت تفاوت های شرکت ها در پیدا کردن درک بهتر از اهداف و شرایط شرکت ها از مقدمات اولیه ثبت شرکت می باشد . شرکت با مسئولیت محدود یک شرکت با موضوع تجاری می باشد ، حال آنکه شرکت سهامی علاوه بر امور تجاری مربوط به امور غیرتجاری نیز می باشد .
  تشابه شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سرمایه ای :
  از ویژگی های مشترک میان شرکت سرمایه ای و شرکت مسئولیت محدود می توان به مسئولیت محدود شرکا با توجه به میزان سرمایه آن ها اشاره نمود . در این قبیل شرکت ها چناچه مدیر شرکت ورشکسته شود تمامی مسئولیت آن متوجه مدیران بوده و دادگاه می تواند قسمتی و یا حتی تمام بدهی های پرداخت نشده را بر عهده مدیران بگذارد ، و اشخاص ثالث می بایست مطابق با قوانین مدنی بر علیه مدیران اقدام نمایند که البته لازم به ذکر است که این امر مستلزم اثبات خطای مدیر است . این نکات می تواند در ثبت شرکت و نیز انتخاب نوع شرکت مهم واقع شود 
  تشابه شرکت با مسئولیت محدود و شرکت های اشخاص :
  در برخی موارد شرکت های اشخاص و شرکت با مسئولیت محدود از روش ها و قواعد یکسانی پیروی می کنند که این ویژگی ها از مواردی است که پیش از ثبت شرکت باید دانست در زیر به برخی از این قواعد اشاره می کنیم :
  1. در شرکت با مسئولیت محدود ، انتقال سهم شرکا به راحتی و با سهولت و به شکل اوراق امکان پذیر نمی باشد مگر در صورتی که اکثر شرکا که در مجموع سه ربع از سرمایه را در اختیار داشته و نیز از لحاظ کمیتی در اکثریت باشند .
  2. از دیگر نکات در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، لازمه امضا اساسنامه شرکت توسط تمام شرکا می باشد . و نیز گاهی ممکن است شرکا دارای مسئولیت تضامنی شوند . تغییر در اساسنامه شرکت مستلزم رای و موافقت اکثر شرکا و نیز تملک حداقل ربع از سرمایه شرکت توسط آنان می باشد و همچنین ورود شریک جدید نیاز به موافقت افراد در صورت تملک نصف سرمایه می باشد .ثبت شرکت ، ترخیص کالا ، طراحی سایت ، طراحی سایت
  3. در شرکت با مسئولیت محدود حداقل و حداکثر سرمایه برای شرکت مقرر نشده است و مقدار سرمایه باید به صورت کامل تسلیم شود که این لازمه تشکیل و از شرایط ثبت شرکت می باشد .
  ترخیص کالا و قوانین گمرک : در مواردی جهت وارد کردن بعضی از کالاها به کشور و اجازه ترخیص کالا از گمرک نیاز به دریافت مجوزهایی از سازمان های مربوطه می باشد . به طور مثال جهت وارد نمودن کالاهای آرایشی و بهداشتی و یا مواد غذایی ، علاوه بر مقررات و قوانین عمومی و نیز اخذ گواهی بهداشت و  قابلیت مصرف از سوی کشور وارد کننده می بایست پروانه ورود از وزارت بهداشت را دریافت نمود . جهت دریافت پروانه ورود برای این قبیل کالاها می بایست فرمول مواد تشکیل دهنده و همچنین مواد نگهدارنده آن را به وزارت بهداشت ارائه نمود .
  آئین نامه قانون حفظ گیاهان و نباتات :
  بذر انواع گیاهان ، قلمه ، انواع نهال ها ، پیاز و نیز تخم گیاهان از مواردی می باشند که برای واردات و هنگام ترخیص کالا نیاز به مجوز و ارائه پروانه از وزارت کشاورزی می باشند .
  چند ممنوعیت :
  سازمان حفظ نباتات در مواردی جهت جلوگیری از سرایت و شیوع بیماری ها و آفات خطرناک نباتی ، از صدور پروانه جهت ترخیص کالا و واردات خودداری می نماید . در ادامه مطلب به تعدادی از این موارد اشاره خواهیم کرد :
  انواع سیب زمینی و بذر چغندر
  پنبه که شامل : تخم ، پنبه محلوج ، وش و نیز تمامی قسمت های این گیاه
   شلتوک ، انواع قلمه ، پیوند و نهال مرکبات ، قلمه نیشکر
   قلمه و نهال انواع مو ، پیوند ، قلمه و نهال انواع مختلف درختان میوه و زیتون
   نهال درخت انبه ، موز
   قلمه تمامی سوزنی برگ ها
   بذر انواع مختلف گیاهان مثل : کاهو ، کنف ، تنباکو ، توتون
  انواع مختلف قارچ و باکتری های مضره و نیز انواع حشرات
  قوانین دامپزشکی :
  هنگام ترخیص کالا می بایست به این نکته توجه نمود که واردات و صادرات انواع دام زنده ، فرآورده های دامی به صورت خام ،تخم مرغ های نطفه دار و اسپرم دار ، تمامی سموم و مواد ضدعفونی کننده دامپزشکی ، سرم ، دارو و مواد بیولوژیک همچنین انواع مکمل های غذایی برای دام و طیور نیاز به اخذ مجوز و موافقت از وزارت کشاورزی دارند ترخیص کالا و قوانین گمرک
  معافیت از عوارض :
  ترخیص کالا جهت صادرات معاف از پرداخت عوارض می باشد و هیچ یک از سازمان ها و نهادها حق دریافت عوارض صادراتی را ندارند .
  شما مجاز به پاسخ به پست نمی باشید.